תביעות תאונות דרכים, עורך דין תאונות דרכים בתל אביב

עזרה ראשונה תאונות דרכים

רשלנות רפואית - ייצוג בוועדות ביטוח לאומי - תביעות חברות ביטוח, רופאים ובתי חולים

"עזרה ראשונה" לניזוק שהיה מעורב בתאונת דרכים
מאמר זה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אצל עורך דין שמייצג נפגעים בתחום תאונת הדרכים
אלא מהווה "עזרה ראשונה" לנפגע, בטרם יפנה הניזוק לקבלת יעוץ.
המאמר כתוב בנקודות על מנת להקל על הקורא להפנים את המסר ולפעול על פיו.

  1. ניזוק שהיה מעורב בתאונת דרכים, במידה והיה מעורב רכב נוסף, יש לקבל מהנהג הפוגע ברכב האחר, פרטי זיהוי כדלקמן: שם פרטי ומשפחה, כתובת מגורים, מספר רכב, מספר תעודת זהות, מספר פוליסה של ביטוח החובה, שם חברת הביטוח. פרטים אלו חיונים במידה וחברת הביטוח מטעם הרכב שבו השתמשתם מתנערת מאחריות, למשל עקב רישיון לא תקף. במצב דברים זה ניתן יהיה לתבוע בגין נזקי הגוף שנגרם לניזוק, את הנהג הפוגע ברכב האחר וחברת הביטוח שלו, על פי פקודת הנזיקין. ראוי להדגיש במידה והניזוק הינו הולך רגל או נוסע, אזי גם אם לנהג הפוגע אין כיסוי ביטוחי, ניתן לתבוע את הקרן הממשלתית לפיצוי "קרנית" ולקבל פיצוי לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונת דרכים.
  2. במידה והיו עדים לתאונה, יש לקחת פרטי זיהוי, כגון מספר טלפון, שם פרטי ומשפחה מעדיי הראיה. דבר זה בעל חשיבות עליונה, בעת שהנזק ידון על פי פקודת הנזיקין ולא חוק הפיצויים לנפגעי תאונת דרכים. על פי פקודת הנזיקין, בניגוד לחוק הפיצויים לעיל, דנים בשאלת האשם, לכן חשוב שיהיו עדים מהימנים לגרסת הניזוק, במידה וכאמור חברת הביטוח מטעמכם תתנער מאחריות ביטוחית.
  3. אחרי קרות התאונה, מומלץ לפנות לקבלת טיפול בבית החולים ואו קופת חולים. הטיפול ואבחון בבית החולים, נעשה ללא תשלום, בכפוף לקבלת אשור משטרה, שניתן להמציא בשלב יותר מאוחר לבית החולים ו/או קופת החולים.
  4. יש להדגיש היטב בבית החולים ו/או קופת החולים, את אופן קרות התאונה, קרי להסביר לרופא שהייתם מעורבים בתאונת דרכים. האמור לעיל, בעל חשיבות עליונה, במידה ולמשל התאונה הינה תאונה עצמית ללא עדים, או שמדובר בתאונת דרכים, בדרך או חזרה מעבודה(לצורך הגשת תביעה בגין תאונת עבודה, במוסד לביטוח לאומי) ראוי להבהיר שבהתאם להלכה הפסוקה עדות הראשונה של הניזוק הינה עדות בעל דין, ועל כן בית המשפט נותן לעדות זו משקל רב, על כל המשתמע. טענות כגון "הרופא לא תיחקר אותי לגבי אופן קרות התאונה, הרופא כתב על דעת עצמו שנפגעתי בבית, בעת שנפגעתי מרכב" טענות אלו לרוב נדחות על הסף. על כן יש לוודא היטב מה נאמר לרופא, ולבדוק מה נכתב במסמך הרפואי הלכה למעשה. במידה ויש טעות בנאמר במסמך הרפואי יש לפעול ללא דיחוי לשינוי המסמך.
  5. יש להדגיש לרופא המטפל בבית החולים ו/או קופת החולים, את מצבכם אחרי קרות התאונה, למשל אם איבדתם הכרה ואם כן לכמה זמן? האם הקסדה נשברה עקב התאונה?(במידה ורכבתם על אופנוע).
  6. לרוב בעת שמדובר בתאונה קשה מבחינת הנזק שנגרם לניזוק, חברת הביטוח פונה לניזוק, באמצעות סוכן מטעמה, כבר בעת שהותו בבית החולים, ו/או בבית ו/או במקום העבודה. יש לומר לחוקר מטעם חברת הביטוח, באופן שאינו משתמע לשתי פנים, שאתם מסרבים לשתף פעולה, הואיל וטרם פניתם לעורך דין . ראוי להדגיש שהמטרה של חוקר הביטוח להכשיל את הניזוק, באופן שעדותו תכשיל אותו בכל הקשור לגובה הפיצוי שמגיע לו. על כן גם אם החוקר יטען ששיתוף הפעולה, יגרום שתקבלו את הפיצוי יותר מהר, יש להתעלם מאמירה זו, וליצור קשר דחוף עם עורך דין. במאמר מוסגר שיתוף הפעולה, אכן עלול לגרום שתקבלו פיצוי תוך פרק זמן יחסית מהיר, אולם הפיצוי יהיה באופן יחסי לרוב מזערי לעומת הפיצוי שהייתם אמורים לקבל אם הייתם פונים לעורך דין שבקיא בתחום.
  7. הואיל והפיצוי שניתן בגין תאונת הדרכים, הוא פיצוי חד פעמי, יש להימנע מטעויות, שלא תמיד ברות תיקון, כבר מתחילת ההליך.על כן מומלץ בכל לשון של בקשה, לפנות לעורך דין.

פנה עוד היום - פגישה ראשונה ללא התחיבות.

פרטי יצירת קשר

משרד עו"ד אמיר לווינשטיין

כתובת: רחוב יוסף אליהו 14, ת"א

טלפון: 03-5250484