רשלנות רפואית בצבא

אזרחים אשר נתקלו בבעיה רפואית, ניגשים אל רופא המשפחה וזוכים למתן טיפול רפואי מקצועי. חיילים בשרות צבאי מאידך, נגשים לגורמים רפואיים אשר הוסמכו לכך מטעם הצבא, אך מה קורה כאשר קיימת רשלנות רפואית בצבא? אל מי פונים וכיצד מתמודדים אל מול גוף גדול שכזה? על שאלות אלו ועוד נענה לכם בחלק זה של המאמר.

במהלך השרות הצבאי יכול כל חייל לגשת למרפאות הצבאיות בהם משרתים רופאים וחובשים שקבלו הכשרה ספציפית לטפל בחיילים בשגרה ובחרום. כל חייל בין אם הוא משרת בעורף או בחזית, יכול לגשת ולקבל טיפול הולם .

אם התבצעו כשלים במהלך הטיפול הרפואי, עומד הגוף הצהלי בפני תביעה כנגד רשלנות רפואית בצבא, בדיוק כפי שאזרח מגיש תביעה כנגד רופא או מרפאה אזרחית.

טיפול רפואי בצה"ל
מהרגע בו חייל מתגייס לשרות הביטחון, הוא הופך באופן אוטומטי "לרכוש הצבא" ועל כן על המערכת להעניק לו שירותים רפואיים בכל התחומים, החל מרפואה כללית ועד רפואת שיניים.
משום שמערכת הביטחון בכלל וצהל בפרט, היא מערכת מורכבת ובירוקרטית, מתן הטיפול אינו מוענק תמיד במידי ולעיתים אף הפניות לרופאים מקצועיים מתעכבות, עד כי בריאותו של החייל מחמירה ולעיתים הופכת היא לבלתי הפיכה. אם גם אתם נקלעתם לסיטואציה בה החמיר המצב הבריאותי שלכם, זה הזמן לפנות לעו"ד מקצועי ומוביל בתחומו, לשם הגשת תביעה כנגד רשלנות רפואית בצבא.

רשלנות רפואית בכל תחומי הרפואה
התביעות כנגד רשלנות רפואית בצבא אינן מוגבלות לתחומים ספציפיים, אלא יכול כל חייל להגיש תביעה כנגד כל טיפול רשלני שבוצע בו. סיכויי קבלת הפיצויים במסגרת הצבאי הם נמוכים באופן יחסי בטח ובטח ביחס לתביעות המתרחשות בחיים האזרחיים. רוב התביעות מוגשות לקצין התגמולים וזה כשלעצמו מוריד את אחוזי הסיכוי לקבלת פיצוי כספי, אך במקרים מסוימים ניתן לפנות אל משרד הבריאות ולהגיש קובלנה רשמית כנגד הרופא והארגון הצבאי.

ברגע בו אתם מעוניינים להגיש תביעת רשלנות רפואית בצבא, חשוב שתפנו להתייעצות עם עורך דין מוביל בתחומו, אשר ביצע בעברו תביעות כנגד צה"ל. משום שסוגיית התביעה הצהלית מורכבת, על עורך הדין להכיר את המערכת ולדעת כיצד ראוי לפעול. רק עו"ד מוביל יצליח למקסם את סיכויי התביעה ולהוביל את החייל לזכייה.
אם גם אתם זקוקים לעו"ד שייצג אתכם בתביעת רשלנות רפואית בצה"ל, זה הזמן לפנות אלינו, ואנו נעמוד לשרותכם לאורך כל הדרך ובאמצעות המקצועיות אותה רכשנו נגדיל את אחוזי הסיכוי.

פרטי יצירת קשר

משרד עו"ד אמיר לווינשטיין

כתובת: רחוב יוסף אליהו 14, ת"א

טלפון: 03-5250484