רשלנות רפואית בלידה

הריון כרוך בתהליך מבוקר אותו מחויבת האישה לבצע במהלך החודשים בהם היא נושאת את עוברה ברחמה. התפקיד של רופא הנשים אשר בו בחרה האישה, הוא למזער ככל האפשר סיכונים במהלך ההיריון בכלל ובלידה בפרט. על מנת שלא תכנס האישה ועוברה למצוקה, על הרופא לשלוח אותה ולערוך לה בדיקות רבות ומגוונות במהלך ההיריון. הרופא נזקק לבצע בדיקות רבות ומגוונות לרבות בדיקות דם, בדיקות סוכר, בדיקת אולטרא סאונד, בדיקות משקל, בדיקות שתן, בדיקות חלבון עוברי, שקיפות עורפית ועוד. לעיתים בדיקה אחת שלא תבוצע כראוי, עלולה לגרום לפספוס של בעיות בקרב העובר, מה שיוביל ישירות לבעיית רשלנות רפואית בהריון.

רשלנות רפואית בלידה
על הרופא המלווה ועל המיילדת להיות בעלי מיומנות ומקצועיות גבוהה, ובעלי ידע רב ועדכני, על מנת למנוע רשלנות רפואית בלידה, או רשלנות רפואית בהריון. לא רק הבדיקות וההפניות אליהן חשובה, אלא גם פענוח הבדיקות אשר עתידות להמחיש את מצב העובר. באמצעות הפענוח ניתן לאתר מחלות שונות ומגוונות של האישה או של הילוד העתידי ועל כן פענוח שגוי, מוביל ישירות אל רשלנות רפואית בהריון.
אם לדוגמא פספס הרופא את העלייה החדה של האישה במשקל, בתוספת עלייה בלחץ הדם, עלולה האישה ללקות ברעלת הריון, שתוצאותיה יכולות להיות גורליות ובלתי הפיכות.
אם זיהה הרופא את הבעיה הוא ישלח אותה מידית לבדיקת חלבון בשתן וימנע רשלנות רפואית ופיצוי עתידי.

איך תדעו כי בוצעה רשלנות רפואית
כאשר את צריכה לבצע מעקב הריון, על הרופא לשלוח אותך לבדיקות שונות ומגוונות. אם נגרם נזק לך ולעובר, עליך לבחון את התשובות לשאלות הבאות ובמידה ואחת מהתשובות היא שלילית, את יכולה לבחון את האופציה, כי רשלנות רפואית בלידה או בהריון התבצעה והינך זכאית לפיצוי.

•    הרופא שלח אותך לבדיקות במהלך ההיריון לרבות בדיקות דם, שתן , לחץ דם ועוד.
•    ביצעת במהלך ההיריון בדיקות ספציפיות לרבות שקיפות עורפית, סקירות מערכות ועוד
•    התעוררה בעיה והרופא הציע פיתרון להתמודדות איתה
•    לא כל הבדיקות ממומנות על ידי קופות החולים ועל כן הציע לך הרופא המטפל לערוך בדיקות שאינן בסל הבריאות
•    האם בצעת בדיקת שקיפות עורפית מורחבת אותה הציע לך הרופא לבצע?

כאמור, כל עוד אחת מהתשובות שלילית, פנו לעורך דין ובחנו את האופציה כי הרופא לא ביצע תפקידו כראוי וקיימת עילה לרשלנות רפואית, אשר עתידה להעניק לך פיצוי כספי שאומנם לא יקל על הנזק, אך יקל בתחומים אחרים בחיים.

פרטי יצירת קשר

משרד עו"ד אמיר לווינשטיין

כתובת: רחוב יוסף אליהו 14, ת"א

טלפון: 03-5250484