רשלנות רפואית סרטן

אבחון מוקדם של מחלת הסרטן משפיע רבות על מתן הטיפול וסיכויי ההחלמה. באמצעות אבחון מוקדם ניתן להסיר את הגידול עוד לפני שהוא מתפשט ושולח גרורות לאברים אחרים בגופו של החולה. ככל שהרופא מתמהמה באבחון המחלה, כך מאבד החולה את סיכויי ההחלמה, לעיתים עד כדי חוסר סיכויי לשרוד את הסרטן, מה שמוביל ישירות אל המסקנה כי בוצעה רשלנות רפואית באבחון הסרטן.

רשלנות רפואית סרטן, מתרחשת על פי רוב כאשר לא נלקחת אנמנזה מקצועית המשייכת ומצביעה על רקעים תורשתיים, משפחתיים או לחילופין אי השגחה על המטופל, אבחונים לא במועד הרצוי, התעלמות מתלונותיו של המטופל ועוד.

רשלנות רפואית סרטן היא תופעה שכיחה
תביעות רבות מוגשות בשל גילוי מאוחר של המחלה הממאירה. אם האבחון אותו ביצע הרופא התממש בשלב מאוחר, או לחילופין האבחון היה שגוי, או שהניתוח של התוצאות לא היה נכון, יכול המטופל לגשת למשרד עורכי דין ולבחון את האפשרות להגיש תביעה כנגד רשלנות רפואית באבחון סרטן. החולה על פי רוב טוען כי במידה והמחלה הייתה מאובחנת עוד בשלביה הראשונים, הרי שהתמודדותו וגורלו היו שונים בעיקר לאור העובדה שהמטופל עצמו התריע על סממנים מובהקים מהם הוא סובל.
המחשבה הקשה מנשוא, כי אילו הרופא היה מקדיש תשומת לב רבה יותר לתלונותיו, הייתה המחלה נמנעת מלהתפשט, יכולה להוציא אדם מדעתו ובצדק. תפקידו של עורך הדין היא לשכנע את השופטים, כי אם היה נוקט הרופא באמצעים הרפואיים העומדים לרשותו, היה יכול המטופל לזכות באיכות חיים טובה יותר.

לאיזה סוג סרטן מתייחסת הרשלנות הרפואית
רשלנות רפואית באבחון סרטן, מתייחסת לכל סוגי הסרטן הקיימים כיום, בין אם זה סרטן ברחם, סרטן הריאות, סרטן השחלות הערמונית ועוד. בתי המשפט אינם חסים על הרופאים שמאבחנים את המחלה אלא להיפך הם נוטים ברגע האמת להניק פיצוי גבוה לחולה במחלה שיכול היה לחיות אחרת את חייו. על הרופא מוטלת אחריות כבדה על הכתפיים, אך עצם בחירתו בתחום הרפואי מחייבת אותו להיות ערני וסבלני לכל תלונה אותה משמיע המטופל.
הנפגע בתחום רשלנות רפואית בסרטן, סובל מנזקים רבים ומגוונים ולעיתים בלתי הפיכים ונכון שהכסף לא בהכרח ישיב את הבריאות, אך הוא בהחלט יכול להקל על התקופה הקשה אותה אתם עוברים. חושדים כי הרופא ביצע רשלנות רפואית באבחון סרטן? רוצים לצאת לדרך ולהגיש תביעה כנגד המוסד או הרופא המטפל? צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם במקצועיות ומיומנות חסרי פשרות.

פרטי יצירת קשר

משרד עו"ד אמיר לווינשטיין

כתובת: רחוב יוסף אליהו 14, ת"א

טלפון: 03-5250484