רשלנות רפואית

הרחבה בנושא רשלנות

רשלנות רפואית - ייצוג בוועדות ביטוח לאומי - תביעות חברות ביטוח, רופאים ובתי חולים

"עזרה ראשונה" לניזוק שהיה מעורב ברשלנות רפואית.

מאמר זה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אצל עורך דין שמייצג נפגעים בתחום רשלנות רפואית
אלא מהווה "עזרה ראשונה" לנפגע, בטרם פנה הניזוק לקבלת יעוץ.
המאמר כתוב בנקודות על מנת להקל על הקורא להפנים את המסר ולפעול על פיו.

  1. לעיתים קרובות, חולה שנכנס לשערי בית החולים, על מנת להטיב את מצבו, דווקא בבית החולים מצבו הורע.
  2. על מנת להקדים "תרופה למכה", רצוי שכבר משלב קבלת החולה בחדר המיון, יתלווה אליו מלווה. מטרת המלווה להיות עד ראיה לכל שלבי הטיפול.למשל אם חלילה החולה התלונן ולא ניתן מענה לתלונותיו, המלווה יוכל להיות עד ראיה בתביעת הרשלנות. על מנת להימנע משכחה, בכל הקשור לפרטי התלונה, רצוי לתעד בכתב, מועד התלונה, שעה מדויקת, זהות הרופא שלפני שטחת את התלונה.
  3. יש להדגיש לרופא המטפל בבית החולים ו/או קופת החולים, את הסיבות המדויקות להגעתכם לבית החולים ו/או קופת החולים. אם למשל הנכם סובלים מכאבי בטן, יש לציין מיקום מדויק של הכאב, תדירות הכאבים .
  4. במידה והומלץ על ניתוח, אין להתייחס לאמירה זו "כראה וקדש", אלא לדרוש מהרופא הסברים מדויקים, לגבי הסיכון הכרוך בניתוח, מידת הצלחה בניתוח, האם יש אלטרנטיבות אחרות למעט הניתוח ומה הסיכון הכרוך בכך. במידה והתשובות אינן מספקות יש לשקול פניה לרופא נוסף בבית החולים או בבית חולים אחר באופן פרטי.
  5. במידה ולשיטתכם נגרם לכם נזק רפואי, שניתן להגדירו כרשלנות רפואית, יש לצלם באופן מידי, את כל התיק הרפואי בבית החולים, לרבות סיכומי מחלה, דפי אשפוז, וכן לצלם את כל התיק הרפואי בקופת החולים עובר לתאונה, על מנת שרופא מטעמכם יוכל לאבחן, באופן מדויק מה היה מצבכם לפני כניסתכם לבית החולים ומה מצבכם כהיום .
  6. לרוב בעת שמדובר בתאונה קשה מבחינת הנזק שנגרם לניזוק, חברת הביטוח פונה לניזוק, באמצעות סוכן מטעמה, כבר בעת שהותו בבית החולים, ו/או בבית ו/או במקום העבודה. יש לומר לחוקר מטעם חברת הביטוח, באופן שאינו משתמע לשתי פנים, שאתם מסרבים לשתף פעולה, הואיל וטרם פניתם לעורך דין . ראוי להדגיש שהמטרה של חוקר הביטוח להכשיל את הניזוק, באופן שעדותו תכשיל אותו בכל הקשור לגובה הפיצוי שמגיע לו. על כן גם אם החוקר יטען ששיתוף הפעולה, יגרום שתקבלו את הפיצוי יותר מהר, יש להתעלם מאמירה זו, וליצור קשר דחוף עם עורך דין. במאמר מוסגר שיתוף הפעולה, אכן עלול לגרום שתקבלו פיצוי תוך פרק זמן יחסית מהיר, אולם הפיצוי יהיה באופן יחסי לרוב מזערי לעומת הפיצוי שהייתם אמורים לקבל אם הייתם פונים לעורך דין שבקיא בתחום.
  7. הואיל והפיצוי שניתן בגין רשלנות רפואית, הוא פיצוי חד פעמי, יש להימנע מטעויות, שלא תמיד ברות תיקון, כבר מתחילת ההליך.על כן מומלץ בכל לשון של בקשה, לפנות לעורך דין שבקיא ברזי הדין האזרחי בפרט בפקודת הנזיקין ודיני ראיות, מיד בסמוך לתאונה, בטרם שיתפתם פעולה עם צדדיים שלישיים, כגון משטרה, ביטוח לאומי ועוד, על מנת שהמזיק לא יצא פטור בלא כלום, עקב הנזק שגרם לכם.

פנה עוד היום - פגישה ראשונה ללא התחיבות.

פרטי יצירת קשר

משרד עו"ד אמיר לווינשטיין

כתובת: רחוב יוסף אליהו 14, ת"א

טלפון: 03-5250484